O soutěži

Vydejte se s námi na místa dramatických událostí 20. století a zapojte se do soutěže Cesty pamětí. Navštivte místa, ve kterých se odehrávala operace Anthropoid, vyjděte po stopách transportu smrti nebo poznejte souostroví svobody, které tvořily baráky členů undegroundu v severozápadních Čechách.

Povede vás mobilní aplikace Místa paměti národa. Interaktivní průvodce, který vám skrze přímá svědectví účastníků nebo svědků představí místa a příběhy spjaté s 20. stoletím.

Celkem je pro vás připraveno 11 pěších a cyklistických tras. Za absolvování každé z nich získáte virtuální Pečeť národa, za každé navštívené místo bod. Pro zvídavé cestovatele jsou připraveny kvízové otázky, možnost každou trasu ohodnotit, doplnit ji vlastní fotografií nebo sdílet vyprávěné příběhy na sociálních sítích. Nová verze aplikace a soutěž bude spuštěna 18. července.

Během prázdnin budeme zveřejňovat průběžné pořadí. V září vyhlásíme nejlepší Chodce pamětí, kteří získají DVD komplet rozhlasových pořadů Příběhy 20. století, knihy z našeho e-nakladatelství, trička s výjevy z komiksové knihy Ještě jsme ve válce a vstupenku na udílení Cen Paměti národa.


PODMÍNKY SOUTĚŽE

K účasti v soutěži je třeba si aplikaci stáhnout a zaregistrovat se. Pokud nebudete zaregistrováni, telefon nebude moci sledovat vaši polohu, navigovat vás a potvrdit nám, že jste trasu úspěšně absolvovali.

Téma každé trasy je představeno v sekci O trase. Na jejím konci se dozvíte detailní popis cesty, její délku, odhad náročnosti a čas, za který se dá absolvovat. Potvrzení o úspěšném dokončení se odešle samo nebo jej můžete odeslat ručně (tlačítko najdete na konci záložky „O trase“). Jako potvrzení obdržíte telefonem virtuální turistickou známku - „Pečeť národa“. Každý „Příběh“ trasy je kromě „Místa“ doplněn záložkou „Kvíz“, kde vás čeká otázka související s daným příběhem a tři možnosti odpovědí. Počet úspěšně absolvovaných tras a zodpovězených kvízů můžete sledovat na svém uživatelském účtu „Moje paměť“ (po přihlášení v pravém horním rohu). Vaše pořadí zjistíte v sekci „Cesty pamětí/ soutěž“, v záložce „Nejlepší chodci“ a „Kvíz“.

Pořadí Nejlepších chodců určuje součet absolvovaných tras, míst, která obsahují a úspěšnost v kvízu.

Dotazy a připomínky posílejte na ondrej.nezbeda@postbellum.cz

Zadajte, prosím, Váš e-mail a heslo
Zabudnuté heslo
Zmeniť heslo